Noore Automehaaniku Võistlus 2020

Võistlus 2020

VÕISTLUSEST

Young Car Mechanic (Noor Automehaanik) on rahvusvaheline suurvõistlus, mis on mõeldud kõigile tudengitele, kes õpivad tehnikakoolide keskastme kutseõppes. Võistluse peamiseks eesmärgiks on automehaaniku elukutse populariseerimine noorte seas, kogemuste ja õppemeetodite vahetamine ja loomulikult noorte automehaanika talentide leidmine.

2020. aastal osalevad rahvusvahelises Young Car Mechanic suurfinaalis need õppurid, kes pääsevad oma riigisisestel Young Car Mechanic võistlustel finaali parimate hulka. Kohalikud võistlusvoorud toimuvad Eestis, Lätis, Leedus, Poolas, Ukrainas, Ungaris, Bulgaarias, Slovakkias ja Rumeenias.

Võistluses on kokku 4 vooru. Esimene, teine ja kolmas võistlusvoor toimuvad võistlejate koduriikides. Neljas voor ehk rahvusvaheline suurfinaal, toimub Varssavis, Poolas.

RAHVUSLIKUD VÕISTLUSVOORUD

Esimene voor toimub kirjaliku testi vormis kõigis võistluses osalevates koolides. Selle vooru tulemusel valitakse igast koolist 2 parimat, kes liiguvad edasi järgmisesse vooru, kus kohtutakse juba teiste koolide võistlejatega.

Teises voorus ootab võistlejaid samuti kirjalik test, mille tulemusena selgitatakse välja 8 riigi parimat, kes liiguvad edasi rahvuslikku finaalvooru.

Kolmas osa ehk rahvuslik finaalvoor koosneb erinevate praktiliste ülesannete lahendamisest, mille viivad läbi tuntud autovaruosade tootjate esindajad.

Young Car Mechanic võistluse kohaliku tasandi võitja igast osalevast riigist liigub edasi viimasesse ehk neljandasse vooru – rahvusvahelisse suurfinaali.

RAHVUSVAHELINE SUURFINAAL

Kutse suurejoonelisse rahvusvahelisse suurfinaali saab see noor mehaanik, kes on kogunud suurima punktihulga oma riiklikus finaalis. Viimases, rahvusvahelises võistlusvoorus, kohtub ta oma vastastega teistest riikidest. Selles voorus peavad kõik võistlejad lahendama praktilisi ülesandeid erinevate autode ja treeningmudelite peal.

Young Car Mechanic rahvusvaheline suurfinaal toimub Poolas 27. ja 28. juunil 2020.

Teemad, mida võistluse käigus käsitletakse:

  • mootor
  • elektri- ja toitesüsteemid
  • jõuülekanne
  • vedrustus
  • veermik
  • rooli- ja pidurisüsteem
  • tugisüsteemid
  • aktiivsed ja passiivsed turvasüsteemid
  • mootorsõidukite diagnostika